OLYMPUS: NM-221C-0427
Quantity Available:5
Injection Needle, 4 mm Length, 971 cm Working Length, 27G Gauge, 2 mm Minimum Channel Size, Sterile, Single-Use, Latex-Free
$39.00
/Each
| Manufacturer | OLYMPUS |
|---|---|
| Tip Type | Curved |
| Type | Reprocessed |
| Size | 12.5 Fr |
| Sterility | Sterile |
| Style | Straight Extention |
| Length | 4 mm |
| Diameter | 5 mm |
| Usage | Single-Use |
| Latex Free | Yes |
| Working Length | 971 cm |
| Gauge | 27G |