COVIDIEN ENERGY: LS1037
Quantity Available:167
Sealer/divider, 37 cm Length, 10 mm Shaft Diameter, <359° Shaft Rotation, 22 mm Cut Length, Straight, Blunt Jaw, 22 mm Seal Length, Single-Use,Sterile, For ForceTriad Energy Platform
$348.00
/Each
| Manufacturer | COVIDIEN ENERGY |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Shaft Diameter | 10 mm |
| Length | 37 cm |
| For Use With | For Force Triad Energy Platform |
| Usage | Single-Use |
| Cut Length | 22 mm |
| Jaw Design | Straight, Blunt |
| Seal Length | 22 mm |
| Shaft Rotation | <359° |