OLYMPUS: KD-611L
Quantity Available:2
Electrosurgical Knife, 0.4 mm dia., 4 mm Length, 0.7 mm L Electrode Dimension, 2.6 mm Minimum Insertion Portion Diameter, 2.2 mm Tip Diameter, Ceramic Tip Material, Sterile, Single-Use, Latex-Free
$349.00
/Each
| Manufacturer | OLYMPUS |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Length | 4 mm |
| Diameter | 0.4 mm |
| Usage | Single-Use |
| Latex Free | Yes |
| Tip Diameter | 2.2 mm |
| Electrode Dimension | 0.7 mm L |
| Tip Material | Ceramic |
| Minimum Insertion Portion Diameter | 2.6 mm |