COOK MEDICAL: G22632
Quantity Available:9
Polypectomy Device, 7 Fr Sheath Size, 2.5 x 5.5 cm Snare Size, 2.8 mm Minimum Accessory Channel, 240 cm Sheath Length, Soft, Standard Oval Snare Type, Disposable, Sterile, Single-Use
$4.48
/Each
| Manufacturer | COOK MEDICAL |
|---|---|
| Type | Soft |
| Sterility | Sterile |
| Disposable | Yes |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Size | 7 Fr |
| Sheath Length | 240 cm |
| Snare Size | 2.5 x 5.5 cm |
| Minimum Accessory Channel | 2.8 mm |
| Snare Type | Standard Oval |