ASAHI INTECC: AGH143091
Quantity Available:3
Guidewire, 0.014 in. dia. x 180 cm Length, 20 cm Coating Length, 20 cm Radiopaque Length, 12.4 g Tip Load, Straight Tip, Hydrophilic with Uncoated Distal Tip Coating Type, Sterile, Single-Use
$105.00
/Each
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Coating Type | Hydrophilic with Uncoated Distal Tip |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Guidewire Diameter | 0.014 in. |
| Radiopaque Length | 20 cm |
| Spring Coil Length | 20 cm |
| Tip Load | 12.4 g |
| Guidewire Length | 180 cm |