ASAHI INTECC: AG14M360
Quantity Available:2
PTCA Guidewire, 0.014 in. dia. x 300 cm Length, 6 gf Tip Load, Straight Tip, 11 cm Spring Coil Length, 11 cm Radiopaque Segment, 11 cm Tip Radiopacity, Hydrophilic (Silicone) Coated, Sterile, Single-Use, For Chronic Total Occlusions (CTO)
$445.00
/Box of 5
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Length | 300 cm |
| Diameter | 0.014 in. |
| Coating Type | Hydrophilic (Silicone) |
| For Use With | For Placement of Balloon Dilation Catheters |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Radiopacity | 11 cm |
| Radiopaque Segment | 11 cm |
| Spring Coil Length | 11 cm |
| Tip Load | 6 gf |