DEPUY SYNTHES: 293.50 Open Package
Quantity Available:1
Steinmann Pin, 5 dia. x 150 mm Length, Single-Use, For Large External Fixator, Open Package
$20.83
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Sterility | Sterile |
| Length | 150 mm |
| Diameter | 5 mm |
| Packaging Type | Open Package |
| For Use With | For 5400-34 Core Sagittal Saws |
| Usage | Single-Use |
| With | 18 mm Stop |
| Total Length | 31 mm |
| Teeth Type | Aggressive Thin Offset |
| Cut Thickness | 0.024 in. |
| Material Thickness | 0.015 in. |
| Teeth Per Inch Cm | 22/in. |
| Cut Edge | 0.36 in. |
| Cut Depth | 0.71 in. |