MEDTRONIC: 14OV55
Quantity Available:67
Dissecting Tool, Oval, Fluted, 5.5 mm Head Diameter, 14 cm Shaft Length, 8.7 mm Head Length, Single-Use, For AS14, AS14S, AA14, AA14S, AVS14, AVA14 Large Bore Attachment, Ergonomically Designed and Textured for Grip and Control
$24.50
/Each
| Manufacturer | MEDTRONIC |
|---|---|
| Head Diameter | 5.5 mm |
| Type | Fluted |
| Shaft Length | 14 cm |
| Shape | Oval |
| For Use With | For AS14, AS14S, AA14, AA14S, AVS14, AVA14 Large Bore Attachment |
| Usage | Single-Use |
| Head Length | 8.7 mm |