ABBOTT: 1013319
Quantity Available:15
Coronary Guidewire, 0.014 in. dia. x 190 cm Length, Elastinite Nitinol, 3 cm Tip Radiopacity, Straight Tip, Core-to-Tip, Responsease Parabolic Grind Core, Bare Coil, 0.8 g Tip Load, Hydrophilic Coated, Sterile, Single-Use, with Uncoated Tip
$22.40
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Tip Style | Core-To-Tip |
| Tip Type | Soft |
| Sterility | Sterile |
| Length | 190 cm |
| Diameter | 0.014 in. |
| Coating Type | Hydrophilic |
| Usage | Single-Use |
| With | Uncoated Tip |
| Tip Shape | Straight |
| Core Type | Responsease Parabolic Grind |
| Tip Radiopacity | 3 cm |
| Core Material | Elastinite Nitinol |
| Tip Load | 0.8 g |
| Cover Type | Bare Coil |