MEDTRONIC: SK201
Quantity Available:1
Microsnare Kit, 2 mm Loop Diameter, 200 cm Snare Length, 2.3 to 3 Fr Catheter Size, 175 cm Length, Single-Use, Sterile, Includes (1) 2 mm Loop Snare and (1) 2.3 to 3 Fr Microcatheter
/Each
| Manufacturer | MEDTRONIC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Length | 175 cm |
| Usage | Single-Use |
| Includes | (1) 2 mm Loop Snare and (1) 2.3 to 3 Fr Microcatheter |
| Catheter Size | 2.3 to 3 Fr |
| Loop Diameter | 2 mm |
| Snare Length | 200 cm |