OLYMPUS: NT4F19115
Quantity Available:0
Stone Retrieval Basket, 1.9 Fr/0.63 mm dia. x 115 cm Length, Nitinol, 4-Wire, Sterile, Single-Use, Moist Heat or Steam Sterilization
$159.00
/Each
| Manufacturer | OLYMPUS |
|---|---|
| Material | Nitinol |
| Size | 15 mm |
| Sterility | Sterile |
| Length | 115 cm |
| Diameter | 1.9 Fr/0.63 mm |
| Absorbability | Non-Absorbable |
| Usage | Single-Use |
| Sterilization Method | Moist Heat or Steam |
| Number Of Wires | 4 |