MEDTRONIC VASCULAR: GN2000
Quantity Available:1
Snare Kit, 120 cm Snare Length, Nitinol, 20 mm Loop Diameter, Forms 90° Angle Loop, 6 Fr x 102 cm Catheter Length, Sterile, Single-Use, Includes Snare, Snare Catheter, Introducer and Torque Device, For Cardiovascular System
$199.20
/Each
| Manufacturer | MEDTRONIC VASCULAR |
|---|---|
| Material | Nitinol |
| Sterility | Sterile |
| Length | 120 cm |
| Usage | Single-Use |
| Includes | (1) Snare, (1) Snare Catheter, (1) Introducer and (1) Torque Device |
| Catheter Size | 6 Fr |
| Loop Diameter | 20 mm |
| Catheter Length | 102 cm |