APPLIED MEDICAL: EB210
Quantity Available:0
Laparoscopic Device, 37 cm Shaft Length, 18 mm Cut Length, Straight Blunt Jaw, 20 mm Seal Length, 360° Shaft Rotation, 5 mm or Larger Trocar Compatibility, 7 mm Maximum Vessel Size, Single Action Jaw Style
$140.00
/Each
| Manufacturer | APPLIED MEDICAL |
|---|---|
| Shaft Length | 37 cm |
| Usage | Single-Use |
| Cut Length | 18 mm |
| Jaw Design | Straight, Blunt |
| Seal Length | 20 mm |
| Jaw Style | Single Action |
| Shaft Rotation | 360° |
| Maximum Vessel Size | 7 mm |
| Trocar Compatibility | 5 mm or Larger |