ASAHI INTECC: APW14R009S
Quantity Available:0
Guidewire, 0.014 in. dia. x 190 cm Length, Straight Tip, 16 cm Radiopaque Segment, 16 cm Spring Coil Length, Hydrophilic Coating Type, Sterile, Single-Use
$191.52
/Each
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Coating Type | Hydrophilic |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Core Type | Fixed-Core |
| Guidewire Diameter | 0.014 in. |
| Radiopaque Segment | 16 cm |
| Spring Coil Length | 16 cm |
| Tip Load | 1 gf |
| Guidewire Length | 190 cm |