ASAHI INTECC: AHW14R101S
Quantity Available:1
PTCA Guidewire, 0.014 in. dia. x 190 cm Length, Straight Tip, 0.7 gf Tip Load, 28 cm Spring Coil Length, 3 cm Radiopaque Segment, 3 cm Tip Radiopacity, Hydrophilic Coated, Sterile, Single-Use, For Placement of Balloon Dilation Catheters
$80.00
/Each
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Coating Type | Hydrophilic |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Radiopacity | 3 cm |
| Guidewire Diameter | 0.014 in. |
| Core Material | TruTorq Stainless Steel |
| Radiopaque Segment | 3 cm |
| Spring Coil Length | 28 cm |
| Tip Load | 0.7 gf |
| Guidewire Length | 190 cm |