ASAHI INTECC: AH14R326P
Quantity Available:1
Guidewire, 0.014 in. dia. x 300 cm Length, 3 cm Radiopaque Segment, 0.5 gf Tip Radiopacity, 20 cm Spring Coil Length, Hybrid (Hydrophobic/Hydrophilic) Coating, Pre-Shape Tip Type, Single-Use, Sterile
$477.60
/Box of 5
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Coating Type | Hybrid (Hydrophobic/Hydrophilic) |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Pre-Shape |
| Tip Radiopacity | 3 cm |
| Guidewire Diameter | 0.014 in. |
| Radiopaque Segment | 3 cm |
| Spring Coil Length | 20 cm |
| Tip Load | 0.5 gf |
| Guidewire Length | 300 cm |