ASAHI INTECC: AGH146300
Quantity Available:2
PTCA Guidewire, 0.014 in. dia. x 300 cm Length, Straight Tip, 0.8 gf Tip Load, 20 cm Spring Coil Length, 3 cm Radiopaque Segment, 3 cm Tip Radiopacity, Hydrophilic Coated, Sterile, Single-Use, For Placement of Balloon Dilation Catheters
$49.00
/Each
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Tip Type | Soft |
| Sterility | Sterile |
| Length | 300 cm |
| Diameter | 0.014 in. |
| Coating Type | Hydrophilic with Hydrophobic Tip |
| For Use With | For Placement of Balloon Dilation Catheters |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Hydrophilic Coating Length | 17 cm |
| Tip Radiopacity | 3 cm |
| Radiopaque Segment | 3 cm |
| Spring Coil Length | 20 cm |
| Tip Load | 0.8 gf |
| Coated Length | Tip to 3 cm |