ASAHI INTECC: AGH143391
Quantity Available:1
Guidewire, 0.009/0.014 in. dia. x 300 cm Length, 12.4 gf Tip Load, 20 cm Radiopaque Segment, 20 cm Spring Coil Length, 0.09 in. Tip Diameter, Core-To-Tip Tip Style, Straight Tip Shape, Hydrophilic with Uncoated Distal Tip Coated, Sterile, Single-Use
$291.20
/Box of 5
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Tip Style | Core-To-Tip |
| Sterility | Sterile |
| Coating Type | Hydrophilic with Uncoated Distal Tip |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Diameter | 0.09 in. |
| Guidewire Diameter | 0.009/0.014 in. |
| Radiopaque Segment | 20 cm |
| Spring Coil Length | 20 cm |
| Tip Load | 12.4 gf |
| Guidewire Length | 300 cm |