ASAHI INTECC: AG141302
Quantity Available:1
Guidewire, 0.014 in. dia. x 300 cm Length, Hydrophobic Coating, Core to Tip Style, Straight Tip Shape, 0.7 g Tip Load, 4 cm Tip Radiopacity, Single-Use
$399.00
/Box of 5
| Manufacturer | ASAHI INTECC |
|---|---|
| Tip Style | Core-To-Tip |
| Length | 300 cm |
| Diameter | 0.014 in. |
| Coating Type | Hydrophobic |
| Usage | Single-Use |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Radiopacity | 4 cm |
| Radiopaque Length | 3 cm |
| Radiopaque Segment | 4 cm |
| Spring Coil Length | 4 cm |
| Tip Load | 0.7 gf |