ABBOTT: 9-AVP2-012
Quantity Available:0
Vascular Plug II, 12 Device Diameter x 9 mm Unconstrained Length, 8 to 9 mm Treatable Vessel Diameter Range, ?100 cm Maximum Catheter Length, Sterile, Single-Use, Latex-Free
$525.00
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Usage | Single-Use |
| Latex Free | Yes |
| Catheter Length | ?100 cm |
| Device Diameter | 12 mm |
| Unconstrained Device Length | 9 mm |
| Treatable Vessel Diameter Range | 8 to 9 mm |