BOSTON SCIENTIFIC: 46-852 M001468520
Quantity Available:1
Guidewire, 0.018 in. dia. x 200 cm Length, Scitanium Stainless Steel Core, 35 cm Tip Length, 8 cm Taper Length, Polymer Sleeve, Straight Tip, ICE Hydrophilic Coated, High Lubricity, Moderate/Extra Rail Support
$75.00
/Each
| Manufacturer | BOSTON SCIENTIFIC |
|---|---|
| Tip Style | Polymer Sleeve |
| Material | Scitanium Stainless Steel (Core) |
| Length | 200 cm |
| Diameter | 0.018 in. |
| Coating Type | ICE Hydrophilic |
| Tip Length | 35 cm |
| Tip Shape | Straight |
| Taper Length | 8 cm |
| Lubricity | High |
| Rail Support | Moderate/Extra |