DEPUY SYNTHES: 402.236
Quantity Available:0
Locking Screw, 2.7 dia. x 36 mm Length, Titanium, Self-Tapping, 2.7 mm Thread Diameter, 0.6 mm Thread Pitch, 2.1 mm Core Diameter, With T8 StarDrive Recess
$9.48
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Thread Pitch | 0.6 mm |
| Type | Self-Tapping |
| Thread Diameter | 2.7 mm |
| Material | Titanium |
| Length | 36 mm |
| Diameter | 2.7 mm |
| Core Diameter | 2.1 mm |
| With | 8 StarDrive Recess |
| Compatibility | 2 mm Threaded Hole Drill Bit |