DEPUY SYNTHES: 402.010
Quantity Available:0
Cortex Screw, 2.7 dia. x 10 mm Length, Titanium, Standard, 2.7 mm Thread Diameter, 1 mm Thread Pitch, 1.9 mm Core Diameter, 5 mm Head Diameter, With Spherical Head and Small Hexagonal Socket, Open Package
$7.06
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Head Diameter | 5 mm |
| Thread Pitch | 1 mm |
| Type | Standard |
| Thread Diameter | 2.7 mm |
| Material | Titanium |
| Length | 10 mm |
| Diameter | 2.7 mm |
| Core Diameter | 1.9 mm |
| With | Spherical Head and Small Hexagonal Socket |