DEPUY SYNTHES: 401.822.96
Quantity Available:116
Cortex Screw, 2 dia. x 22 mm Length, Titanium, Self-Tapping, 1.4 mm Core Diameter, 3.5 mm Head Diameter, 0.6 mm Thread Pitch, with Cruciform Recess, Single-Use, For Modular Hand Systems
$30.69
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Head Diameter | 3.5 mm |
| Thread Pitch | 0.6 mm |
| Type | Self-Tapping |
| Material | Titanium |
| Length | 22 mm |
| Diameter | 2 mm |
| Core Diameter | 1.4 mm |
| For Use With | For Modular Hand Systems |
| Usage | Single-Use |
| With | Cruciform Recess |
| Compatibility | 1.5 mm Threaded Hole, 2 mm Gliding Hole Drill Bit |