DEPUY SYNTHES: 401.513.96 Open Package
Quantity Available:0
Cortex Screw, 2.4 dia. x 13 mm Length, Titanium, Self-Tapping, 1.7 mm Core Diameter, 4.5 mm Head Diameter, 1 mm Thread Pitch, with Cruciform Recess, Single-Use, For Modular Hand Systems, Open Package
$31.90
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Head Diameter | 4.5 mm |
| Thread Pitch | 1 mm |
| Type | Self-Tapping |
| Material | Titanium |
| Length | 13 mm |
| Diameter | 2.4 mm |
| Core Diameter | 1.7 mm |
| For Use With | For Modular Hand Systems |
| Usage | Single-Use |
| With | Cruciform Recess |
| Packaging Type | Open Package |
| Compatibility | 1.8 mm Threaded Hole, 2.4 mm Gliding Hole Drill Bit |