DEPUY SYNTHES: 400.654
Quantity Available:2
Emergency Screw, 1.7 dia. x 4 mm Length, Titanium, Fluted Tip, Single-Use, With Cruciform Recess, For Stripped 1.3 mm dia. Screws
$27.30
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Tip Type | Fluted |
| Type | Cruciform Recess |
| Material | Titanium |
| Length | 4 mm |
| Diameter | 1.7 mm |
| For Use With | For Stripped 1.3 mm dia. Screws |
| Usage | Single-Use |