DEPUY SYNTHES: 217.075
Quantity Available:214
Cancellous Bone Screw, 6.5 dia. x 75 mm Length, Stainless Steel, 32 mm Thread Length, 2.75 mm Threaded Pitch, 3.2 mm Core Diameter, 8 mm Head Diameter, 4.5 mm Shaft Diameter, With Large Hexagonal Socket, For Large Fragment LCP System
$9.61
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Head Diameter | 8 mm |
| Thread Pitch | 2.75 mm |
| Thread Length | 32 mm |
| Type | Cancellous |
| Material | Stainless Steel |
| Shaft Diameter | 4.5 mm |
| Length | 75 mm |
| Core Diameter | 3.2 mm |
| For Use With | For Large Fragment LCP Systems |