ABBOTT: 1013466-080
Quantity Available:0
PTA Balloon Dilation Catheter, 4 dia. x 80 mm Balloon Length, 150 cm Catheter Length, 4 Fr Sheath Compatibility, 8 ATM Nominal Pressure, 14 ATM Rated Burst Pressure, Over-the-Wire, Single-Use, Sterile
$67.60
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Balloon Diameter | 4 mm |
| Type | Over-the-Wire |
| Sterility | Sterile |
| Balloon Length | 80 mm |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Compatibility | 4 Fr |
| Nominal Pressure | 8 ATM |
| Rated Burst Pressure | 14 ATM |
| Catheter Length | 150 cm |