ABBOTT: 1011505-15
Quantity Available:1
Renal Stent System, 7 dia. x 15 mm Stent Length, 135 cm Catheter Length, 8 Fr Sheath Compatibility, 11 ATM Nominal Inflation Pressure, 14 ATM RBP Inflation Pressure, 8 mm Maximum Post-Dilation Diameter, Sterile, Single-Use
$119.60
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Sterility | Sterile |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Compatibility | 8 Fr |
| Nominal Pressure | 11 ATM |
| Rated Burst Pressure | 14 ATM |
| Catheter Length | 135 cm |
| Stent Diameter | 7 mm |
| Stent Length | 15 mm |
| Post Dilatation Limit | 8 mm |