ABBOTT: 1011493-18
Quantity Available:1
Renal Stent System, 5 dia. x 18 mm Length, 5 Fr Sheath Compatibility, 11 ATM Nominal Pressure, 14 ATM Rated Burst Pressure, 7 mm Maximum Post-Dilation Diameter, Single-Use, Non-Sterile
$247.60
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Sterility | Non-Sterile |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Compatibility | 5 Fr |
| Nominal Pressure | 11 ATM |
| Rated Burst Pressure | 14 ATM |
| Catheter Length | 132 cm |
| Stent Diameter | 5 mm |
| Stent Length | 18 mm |