ABBOTT: 1008197-15
Quantity Available:2
Balloon Dilatation Catheter, 6 dia. x 15 mm Length, 135 cm Catheter Length, 5 Fr Sheath Compatibility, 8 atm Nominal Inflation Pressure, 14 atm Inflation Rated Burst Pressure, Single-Use, Sterile
$63.60
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Balloon Diameter | 6 mm |
| Sterility | Sterile |
| Balloon Length | 15 mm |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Compatibility | 5 Fr |
| Nominal Pressure | 8 atm |
| Rated Burst Pressure | 14 atm |
| Catheter Length | 135 cm |